? Dr. Ayhan Yüksel, CFA, FRM, PRM - Akademi Algo

Dr. Ayhan Yüksel, CFA, FRM, PRM

Dr. Ayhan Yüksel, CFA, FRM, PRM

Dr. Ayhan Yüksel, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda 10 yıl süre ile risk yönetimi biriminde görev almış, bu süre içerisinde risk yönetim modellerinin ve sistemlerinin bankalarda kurulmasına ve Basel Sermaye Uzlaşılarının ülkemizde uygulanmasına ilişkin görevler üstlenmiştir. Sonrasında sermaye piyasası sektörüne geçerek sırasıyla Finans Portföy, Finans Yatırım ve Ak Yatırım’da risk yönetimi, kantitatif araştırma ve portföy yönetimi konularında yönetici olarak görev almış, bu süre içerisinde algoritmik yatırım stratejilerinin geliştirilmesi ve uygulanması, fon ve portföy yöneticiliği görevlerini üstlenmiştir. Halen robo advisory ve algoritmik trading konularında fintech projeleri geliştirmektedir.

CFA, FRM ve PRM sertifikalarına sahip olan Dr. Ayhan Yüksel’in, Bilkent Üniversite’sinden işletme lisans, Warwick Üniversitesi’nden istatistik master ve ODTÜ’den finansal matematik master ve doktora dereceleri bulunmaktadır. Kendisi halen Boğaziçi Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak “Investments” ve “Algorithmic Trading with R” isimli dersleri vermektedir.

Akademi Algo

Akademi Algo bir RiskTürk markasıdır

Risk Türk

İletişim

Adres Risk Yazılım Teknolojileri Ltd. Ş.T.İ. İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü ARI-1 Teknopark Binası 13-14
Maslak - İstanbul - TURKEY

;
IWC Aquatimer Replica IWC Big Pilot Replica IWC Ingenieur Replica IWC Portofino Replica IWC Da Vinci Replica Replica Watches