? Prof. Burak Saltoğlu - Akademi Algo

Prof. Burak Saltoğlu

Prof. Burak Saltoğlu

Risktürk’ün ortak kurucularından birisi olarak; Burak Saltoğlunun kredi riski, piyasa riski, APY, türev fiyatlaması, operasyonel risk ve sabit gelirli enstrümanlar konusunda danışmanlık yaptığı kurumlar arasında Akbank, Ak Portföy, BDDK, BNP-TEB, Garanti Bankası, HSBC, Reuters, Vakıfbank ve YKB bulunmaktadır.

Japan and the World Economy, Journal of Forecasting, International Journal of Business and Economics ve Applied Financial Economics gibi uluslar arası üne sahip yayınlarda yazıları bulunmaktadır.

Ayrıca, İngiltere, ABD, Kanada, Portekiz, Japonya, İsveç ve İtalya gibi ülkelerde finansal ekonometri ve risk yönetimi alanında uluslararası sunumları bulunduğu gibi yerel olarak da türev fiyatlama, APY, risk yönetimi konularında sunumları vardır. Asıl araştırma alanları finansal ekonometri, nicel finans, finansal risktir.

ODTÜ’de lisansı Guelph Üniversitesi’nde de masterı bitirdikten sonra Essex Üniversitesi’nde doktorasını tamamlayarak Ekonomi Profesörü ünvanını almıştır.
Şu an Boğaziçi Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans dersleri vermektedir.

Akademi Algo

Akademi Algo bir RiskTürk markasıdır

Risk Türk

İletişim

Adres Risk Yazılım Teknolojileri Ltd. Ş.T.İ. İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü ARI-1 Teknopark Binası 13-14
Maslak - İstanbul - TURKEY

;
IWC Aquatimer Replica IWC Big Pilot Replica IWC Ingenieur Replica IWC Portofino Replica IWC Da Vinci Replica Replica Watches